Kite Surf: Dünyanın en hızlı büyüyen su sporu olan Kite ya da Türkçe söylersek uçurtma sörfü ile tanışmak isterseniz, sadece Türkiye’nin değil, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin en iyi noktalarından bir tanesindesiniz.

Bizi de Gökçeada’ya taşıyan uçurtma sörfü için Türkiye’nin en güzel sahillerinden bir tanesindeyiz.

Stabil rüzgarları, sığ ve kum denizi ile Imbros, başlangıç seviyesinden, profesyonel düzeye kadar mükemmel bir ortam sunuyor.

Kitesurf öğrenmek isterseniz ya da bu spora başlamak için Volkite ya da Radikal ile temasa geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Scuba / Tüplü Dalış:

Bizim adanın rüzgarı meşhur olsa da denizin altı da bambaşka güzellikler sunuyor. Ülkemizin ilk su altı milli parkı, Gökçeada’da bulunuyor. Aynı zamanda, Çanakkale savaşlarından kalma batık gemiler, yine sizleri farklı alemlere götürecektir.

Gökçeada’da derin maviyi keşfetmek istiyorsanız, Gökçeada Dalış Merkezi ya da Dive Park’ı arayın. Sizi ağırlamaktan mutlu olacaklardır.

Balıkçılık:

Gökçeada konumu itibariyle farklı balık türlerinin geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Dilerseniz, kendi botunuz ya da teknenizle, dilerseniz yerel balıkçıların rehberliğinde bu zevkli serüvene dahil olabilirsiniz.

Bildiğimiz ufak balık meralarını sizlerle keyifle paylaşsak bile, tutma garantisi veremiyoruz.

Hepinize şimdiden rastgele…

 

Bisiklet / Trekking:

Gökçeada’yı keşfetmenin en güzel yollarından bir tanesi de bisiklet ve yürüyüş. Rumca adı Agridia olan Tepeköy çevresindeki geçmişleri asırlar öncesine dayanan Manastırlar arasında yapacağınız yürüyüş farklı bir heyecan yaratacaktır.

Yol boyunca adamızın serbest dolaşan keçi ve koyunları da sizlere eşlik edecektir. Özellikle bahar aylarında, her renkten yavruların arasında yürümek bambaşka bir deneyim olur.

Bununla birlikte bir dönem Türkiye’nin en büyük köyü konumundaki Dereköy’den gidilen Marmaros Şelalesi de özellikle Mayıs aylarında görülmeye değer bir yürüyüş rotasıdır

 

Avcılık:

Türkiye’nin ilk örnek avlağı konumundaki Gökçeada, bu sporu sevenler için oldukça uygun bir nokta. Ekim ve Kasım aylarında açılan av sezonunda Türkiye’nin dört bir yanından avcılar, adaya gelerek, sporun tadını çıkarıyor.

Burada hemen bir parantez açalım, eğer av sezonunda Gökçeada’yı tercih ederseniz, Surf Inn’de can dostunuz köpekleriniz için de barınma imkanı sunuyoruz.