Otomobille : 
İstanbul’dan Gökçeada’ya gelmek için kendinizi Güneybatı rüzgarına bırakmanız yeterli. Tatlı bir esinti şeklinde başlayıp, Surf ve Kite için güçlenen bu rüzgar, sizi Te­kir­dağ, Ke­şan, Ge­li­bo­lu, Ecea­bat ve nihayet Kabatepe Limanı’na ulaştırır. 320 km geldiniz, merak etmeyin az kaldı. Gestaş’ın tarifeli feribot seferleri ile Rüzgarlıada’ya (IMBROS) sadece 1 saat 15 dakika kaldı. Güvertede bir şeyler içip, deniz yolculuğunun tadını çıkarın.

İzmir ve Ankara yönünden gelecek misafirlerimiz Çanakkale’ye ulaştıktan sonra Eceabat’a bir deniz seyahati yapıp sonra Kabatepe Limanına ulaşırlar. Çifte deniz sefası.

Otobüsle : 
“Araç kullanmak istemiyorum” diyen misafirlerimiz, Gökçeada’ya seferi olan otobüs firmalarıyla Eceabat’a kadar ulaşabilirsiniz. Kurulun koltuklarınıza, Trakya’nın nefis yol manzarasının tadını çıkartın. Eceabat’ta inip sağ çapraza baktığınızda çeşmenin önünde sizi bekleyen minibüsleri görebilirsiniz. Kabatepe’ye yolculuk sadece 10 dakika sürüyor. Çanakkale’den adaya gerçekleştirilen deniz otobüsü seferlerine göre zamanınızı ayarlarsanız gelişiniz çok daha hızlı oluyor. Sadece 50 dakika.

 

Feribot ve deniz otobüsü seferleri için:
https://www.gdu.com.tr/sefer-tarifeleri

 

Mesafeler : 
İstanbul-Kabatepe 320 KM.
İzmir-Kabatepe 340 KM.
Ankara-Kabatepe 680 KM.